Tavsiye Psikolog
Kadıköy Psikolog

Kadıköy ilçesindeki psikologlar

(o^^)o

Şu anda arattığınız bölgeye kayıtlı herhangi bir psikolog mevcut değil.


Sorunlar, hayata bakış açısı, karşılaşılan herhangi bir güçlük, çeşitli dış etkenler, ölüm gibi çeşitlendirebileceğimiz farklı farklı sebeplerle ihtiyaç duyulan psikolojik destek ve psikolog ihtiyacını karşılamaya yönelik, sorunun çözümüne dair oldukça önemli olan birkaç tane etken bulunmaktadır. Doğru psikolog seçimi özellikle karşılaşılan sorunun çözümü için son derece önemli bir temel teşkil etmektedir. Kadıköy psikolojik destek konusunda da birçok alanında uzman psikoloğa ulaşabilmektedir.

Öncelikle destek alınmaya karar verildikten sonra çeşitli etkenler düşünülerek bir seçim yapılması gerekli. İstanbul Psikolog seçiminde bu etkenlerden en önemlisi destek alınacak kişinin bu konudaki eğitimi ve tecrübe yeterliliğidir. Özellikle bu temel olarak alınıp araştırma aşamasında buna çok özen göstererek seçenekler belirlenmelidir. Özellikle internetten bu konuda araştırma yapıldığı zaman, destek alınacak kişinin özellikleri, hakkındaki yorumlar ve daha önceki uzmanlık ve eğitim yeterliliklerine ulaşmak karar verme aşamasında kişiye yardımcı olacaktır.

Psikolojik destekte hangi yöntem?

Psikolog ve Psikoterapistler aldıkları standart eğitimden sonra farklı terapi alanlarında uzmanlaşıp bu alanlara yoğunlaşarak çalışırlar. Özellikle danışanlar bunu araştırır ve hangi yöntemin kendileri için daha uygun olduğuna karar verir ve seçimini buna yönelik yaparlarsa başarıya ulaşma oranları daha da yüksek olacaktır.

Bunların haricinde de özellikle psikolog seçiminde eğer imkân varsa klinik psikolog seçmek çok kişi için çok daha iyi bir seçenek olacaktır. Hem yetkinlikleri hem danışma ve hem de terapi verme imkanı ve yeterliliği olan klinik psikologlar psikolog seçimi yapılırken ilk seçenek olmaları tavsiye edilmektedir. Kadıköy psikolog randevusu için de bu yetkinliklere dikkat edilmesi tavsiye edilmektedir.

Kadıköy’de ki Psikolog Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli?

Danışan olarak ya da terapi için başvuracağınız psikologla ön görüşme imkanının olması kişi için oldukça iyi bir seçenektir. Danışanla psikolog arasında uyumlu bir psikolojik destek ilişkisinin olması bu desteğin başarıya ulaşması için oldukça önemlidir ve bu imkan varsa ön görüşmeyle yoksa da seçilen psikologla telefonda uzun bir görüşme yaparak onun eğitimleri ya da kullandığı terapi yöntemleri hakkında bilgi alma ve psikoloğun konuya ve size bakış açısını görmek de seçiminizde çok önemli bir etken olacaktır. Konu ne olursa olsun terapi aşamasında kişi kendinin ve sorunun nasıl değerlendiğini çok önemser ve hiçbir şekilde kendini yabancı ya da ayıplanır, yadırganır bir pozisyonda görmek istemez. Bu yüzden imkân varsa ön görüşme gerçekleştirmek, yoksa da telefonla bir görüşme gerçekleştirme yapmak iki taraf için de bir bağ kurulması için oldukça önemlidir.

Tüm bunlarla birlikte seçim yapılıp bir psikolog kararı verildikten sonra yapılan ilk seanstan sonra terapinin devamlılığını sağlayan şey kişinin psikologdan ne beklediğini ilk seansla bunun ne kadarını karşıladığını kafasında değerlendirmesi çok önemlidir. Terapinin devamlılığı buna bağlıdır.

Son olarak lokasyon ve ulaşım da son derece önemlidir. Örneğin Kadıköy psikolog konusunda bir ihtiyacınız varsa, Tavsiye Psikolog resmi internet sayfasına giriş yaparak sorunlarınızın çözümüne en uygun bulduğunuz, en yeterli psikologlara ulaşıp aralarından yine yukardaki şartlara göre bir değerlendirme ile seçim yapabilirsiniz. Bu etkenler ışığında seçim yapmanız sorunlarınızın çözülmesi yolunda çok önemli bir adım olacaktır.