Tavsiye Psikolog
Tuzla Psikolog

Tuzla ilçesindeki psikologlar

#
check_circle Bireysel Terapi
check_circle Çift Terapisi
check_circle Aile Terapisi
check_circle Cinsel Terapi
#

Tuzla psikolog randevusu konusunda arayışlarda olan insanlar için o bölgede bulunan psikologların listelendiği Tavsiye Psikolog sitesi üzerinden aramalarınızı yapabilirsiniz. Psikolog ararken dikkat edilmesi gereken şeylerin başında, kişinin psikolojikdestek almaya karar verecek sebepleri kendi içinde belirlemesi sonucunda kendine en uygun ve sorunu çözebileceğine en inandığı kişiyi bulmasıdır. Ruh bilimciler olan psikologlar 4 yıllık üniversite eğitimlerini tamamladıktan sonra klinik psikolog unvanını kazanabilmek için bu konuda yüksek lisans yaparlar ve bu unvanı kazanırlar. Bunlar dışında da çeşitli sertifika programlarına katılırlar ve eğitim hayatlarına sürekli olarak devam ederler.

İstanbul Psikolog ararken Psikoloğun mesleği konusundaki yeterlilikleri bilimsel çalışmalarının yanı sıra hakkında söylenenler de önemli bir tercih sebebi olarak kabul edildiği için, psikolog ararken internetten yardım almak oldukça geçerli bir yoldur. Bunun haricinde terapi öncesi iletişim kurabilme imkanı sunulması da diğer belirleyici sebeplerden birisidir. Bu danışanının psikologla olan uyumunu belirleme konusunda da iki tarafa da bir fikir vermesi açısından önemlidir.

Neden Psikolojik Destek Almalıyız?

İnsanlar çeşitli aile içi kayıplar, çeşitli duygu durum bozuklukları, travmalar, travma sonrası stres bozuklukları ve daha birçok konuda psikolojik destek alma ihtiyacı duyarlar. Psikologlar içerisinde de özellikle bazı durumlar için uzmanlaşmış kişiler olduğu için, seçim yaparken bunlar da değerlendirilmektedir.

Bunların dışında terapi ve psikolog ihtiyacı sadece sorunlu olan insanlar için değil mevcut duygu durumlarını korumak ya da güçlendirmek, dış etkenlerden ve psikolojik olaylardan etkilenmemek isteyen insanlar içinde her zaman hayatlarının içerisindedir. Bu yüzden psikologlar hayatın olduğu her alanındadırlar. Toplumun desteğe ihtiyacı olan her yerde hizmet vermektedirler. İşleri dolayısıyla travma yaşamış ya da yaşamaya müsait olan iş dalları arasında bulunan askerler, avukatlar, polisler ve üst düzey yöneticiler dahil olmak üzere onlarca iş dalında hizmet vermektedirler.

Online ve yüz yüze terapi arasında fark var mı?

Online terapi ve yüz yüze terapi kendi içerisinde uygulanma yöntemi haricinde birbirinden çok farklı değildir. İkisinin de kendine ait artıları ve eksileri danışan için değişmektedir. Bazı danışanlar online terapide kendilerini daha rahat açma imkanı bulurken bazı danışanlar da online terapinin normal terapiye benzemediğini ve sorunlarını çözmekte yeterli olmayacağını düşünürler ve klasik terapi yöntemini seçerler. Aslında ikisinin de uygulama yöntemi aynıdır ve danışana gösterilen özen de birbirinden farklı değildir. Klasik terapi yöntemi daha ciddi bir terapi yöntemi olarak göründüğü için bazı danışanlar kesinlikle bu yöntemden başka bir yöntemi denemezler ve bu yöntemi kullanmaya devam ederler.

Terapist seçerken önemli olan şeylerden bir diğeri de seçilecek psikoloğun nerede olduğu ve ne kadar yeterli olduğudur. İnternet yine önemli bir kaynak olarak karşımızdadır ve kısa bir arama ile kendimize en yakın psikolog hakkında bilgi sahibi olmamızı sağlar. Örneğin tavsiyepsikolog.com.tr üzerinden Tuzla psikolog şeklinde bir arama yapıldığı zaman Tuzla’da yer alan psikologları bize sıralayarak, kendimiz için en uygun seçeneği bulabilmemiz adına imkân verilmektedir. Tuzla psikolojik destek almak isteyenler için de o bölgede birçok psikolog bulunmaktadır.